Din cauza atenționării de cod galben de ceață, polițiștii arădeni recomandă:
-circulați cu farurile aprinse, inclusiv cele de ceață.
-reduceți viteza și măriți distanța față de vehiculul din față.
-mențineți-vă pe partea dreaptă a drumului.
-folosiți ștergătoarele și dezaburiți geamurile.
-evitați frânările bruște.
-semnalizați din timp orice schimbare de direcție.
Drum bun și în siguranță!
Comentarii (0)