Arădenii sunt așteptați vineri, 5 decembrie 2025, pe platoul din fața Palatului Administrativ, pentru aprinderea luminițelor de Crăciun. De la ora 18:00, cei mici se vor bucura de un show vesel și plin de energie oferit de Trupa „Coloricii“.
În jurul orei 19:00, își face apariția și Moș Nicolae, care împreună cu primarul Călin Bibarț va aprinde oficial bradul de aproape 20 de metri și iluminatul festiv din oraș. Copiii vor putea să-l întâlnească pe Moș, să facă poze cu el și să primească mici surprize.
Bradul din fața Palatului Administrativ este deja decorat și pregătit să aducă atmosfera de sărbătoare în centrul Aradului.
Comentarii (0)