Consiliul Local Arad a respins, în ședința din 30 septembrie 2025, solicitarea SC FCC Environment România SRL de majorare a tarifului de depozitare a deșeurilor.
Primarul Călin Bibarț a subliniat că această decizie evită creșterea costurilor suportate de cetățeni: „Nu vom mări prețul la groapa de gunoi. În aceste vremuri dificile trebuie să protejăm populația de noi taxe și scumpiri.”
Măsura asigură menținerea actualelor tarife pentru depozitarea deșeurilor în municipiul Arad.
Comentarii (0)