Prețul motorinei premium a depășit, în această dimineață, pragul psihologic de 10 lei pe litru, în anumite benzinării de pe autostrada A1, care leagă Aradul de Vama Nădlac.
Șoferii au fost surprinși să vadă la pompă un preț de 10,14 lei/l pentru motorina premium, în timp ce și benzina s-a scumpit considerabil.
Oamenii sunt nemulțumiți și spun că, în țările vecine, carburanții nu au ajuns la astfel de valori. În plus, aceștia critică autoritățile pentru lipsa unor măsuri care să limiteze creșterea prețurilor
Scumpirile la carburanți riscă să se reflecte în perioada următoare și în prețurile altor produse și servicii.
Comentarii (0)