Tribunalul Arad informează publicul că, pe durata vacanței judecătorești legale, în perioada 6 iulie – 31 august 2026, compartimentele care desfășoară activități cu publicul vor funcționa după un program special.
Potrivit comunicatului transmis de Biroul de Informare și Relații Publice, la Tribunalul Arad și Judecătoria Arad, compartimentele Registratură, Arhivă și Biroul de Informare și Relații Publice vor avea program cu publicul de luni până vineri, în intervalul orar 08:30 – 10:30.
De asemenea, preluarea actelor pentru aplicarea apostilei se va efectua de luni până vineri, la registratură, între orele 08:30 – 10:30, iar eliberarea actelor apostilate va avea loc în intervalul 11:00 – 12:00.
Începând cu data de 1 septembrie 2026, compartimentele care desfășoară activități cu publicul își vor relua programul normal.
Reprezentanții Tribunalului Arad precizează că, pe perioada vacanței judecătorești, vor fi judecate numai cauzele pentru care legea prevede soluționarea cu celeritate și în regim de urgență.
Comentarii (0)